Ekitaldien egitaraua

  • 20:00: Principal Antzokia.
    • Pregoia, Arabako Errioxako Ardoaren Ibilbideak emana
  • Emanaldia: Arabako folklorearen melodiak.
    • Eduardo Moreno Jazz Quartet.
    • Mulixka dantza taldea.
  • Lekua: Probintzia plaza
  • Programa:
    • 10:00: LIV. Arabako ohiko plateren lehiaketa.
    • 11:00: Arabako Errioxako L. ardo dastaketa lehiaketa.
    • 12:00: dastaketa-800 txistorra pintxoen banaketa.
    • 12:00: Adurtza Dantza Taldea.
    • XXXV. Arabako Fanfarre Eguna:
      • 11:30-15:00: kalejira egingo dute parte hartuko duten fanfarreek (Biotzatarrak, Ezberdinak, Indarra, Kirrinka, Aramangelu eta Sei Gurpil) hiriko kaleetan barrena.
      • 12:30: Probintzia plazan bilduko dira fanfarreak eta honako pieza hauek joko dituzte:
        • Erretreta.

        • Arabako martxa.

        • Danborrada.

        • Deportivo Alavesen ereserkia.

    • 11:30-15:00: Probintzia plazan, Arabako Kuadrillek parte hartuko dute Arabako Lurralde Historikoa sustatzeko ekintzetan: produktuen erakusketa eta salmenta, turismo eskaintza, ostatuak, ibilbideak, gastronomia…

    • 19:00-21:00: Jare Dantza Taldea, Zuberoan barrena. Kalejiraren ibilbidea: Probintzia plaza, Andre Maria Zuriaren plaza, Espainia plaza.

  • 09:15-13:30: Loma Jeneralaren plaza.
    • Odolean daramagu bizitza ematea: Unitate Mugikorra plazan egongo da goiza osoan.
  • 20:00-21:00: Espainia plaza.
    • Sanprudentzioetako erretreta joko da udaletxeko balkoitik.

    • Udalaren Folklore Akademiak hartuko du parte.

  • 21:00-22:00:
    • Sanprudentzioetako erretreta joko dute Aldundiaren jauregiko balkoitik, Arabako Foru Aldundiko eta Gasteizko Udaleko tronpetariek eta atabalariek.
    • Erretreta jotzeen artean, honako hauen emanaldiak:
      • Aiara dantza taldea.
      • Musika taldea…
  • 23:30-2:30:
    • Parte hartzen duten gastronomia elkarteak Probintzia plazan bilduko dira. Gero, desfilea Erdi Aroko hirigunean eta erdialdeko kaleetan.
  • 00:30:

    • Arka plazan, herri dantzaldia Joselu Anaiak musika taldearen eskutik.

  • 9:00: “Araba” zortzikoa Probintzia plazan, Arabako Foru Aldundiko txistulari eta tronpetarien bandaren eskutik.
  • 11:00: prozesioa basilikaren kanpoko aldean eta, ondoren, meza.
  • 12:00: ohorezko aurreskua eta San Prudentzio zortzikoa, elizkizunak amaitutakoan.
  • 12:00: dantzarien emanaldia, Arabako Dantzarien Biltzarraren eskutik.
    • Haize dantza taldeak hartuko du parte.
  • 12:30: herri kirolen erakustaldia:
    • 2019ko urrezko aizkolariak txapelketa: elitea banaka-kanporaketa

    • Harri jasotzeko binakako lehiaketa.

  • 18:00: kontzertua Armentiako zelaietan, Trikiteens musika taldearen eskutik.

  • 12:00: XL. danborrada, “Biznietos de Celedón” kuadrillaren eskutik.
    • Ibilbidea: Ahate Iturria, hiriaren erdialdea, Erdi Aroko hirigunea, Ahate Iturria.
  • 18:00-20:30: haurren danborrada
    • Ibilbidea: Doña Otxanda dorretxea, Probintzia plaza, Andra Maria Zuriaren plaza, Espainia plaza, Probintzia plaza.
  • 09:00: Aire zabaleko pintura azkarraren XXVI. lehiaketa.
  • 11:00: XXVII. Arabako patataren sukaldaritza lehiaketa.
  • 11:00: meza, santutegian, “Urkanta” abesbatzak lagundurik.
  • 12:00: zeinu hizkuntzako meza santutegian.
  • 12:30: herri kirolen erakustaldia:
    • 2019ko aizkolari txapelketa banaka, etorkizun handikoen kategoria.

    • Harri, lasto eta ingude jasotzea.

  • 12:30: Arabako aurresku eta dantza solteko XXVII. txapelketa.

  • 17:00: pintura erakusketa harrera etxean: aire zabaleko pintura azkarraren XXVI. lehiaketara aurkeztutako lanak.

  • 18:30: pintura lehiaketako sariak ematea.

 

Autobus zerbitzua:

  • Joateko ordutegia: 10:15ean eta 11:15ean.
    • Irteera: Vitoria-Gasteizko autobus geltokia.
    • Iritsiera: Estibalizko aparkalekua.
  • Itzulerako ordutegia: 13:15ean eta 14:15ean.
    • Irteera: Estibalizko aparkalekua.
    • Iritsiera: Vitoria-Gasteizko autobus geltokia.
  • Oharra: autobuseko plazak bete arte eskainiko da zerbitzua.